050-7330104 liga.hapoel@gmail.com

רכז הליגה הינו גימלאי של משטרת ישראל ופתח בקריירה שנייה- אימון. היום הוא מאמן במשרה מלאה ותחתיו מתאמנים עשרות רצים וטריאתלטים בכל הגילאים. ראיון מיוחד.

28.4.2011

דוד זוארץ החל להתאמן מגיל צעיר, וכבר בתקופת השירות הצבאי בלט בהישגיו. מאז ועד היום השלים מספר לא מבוטל של מרתונים והשתתף בעשרות תחרויות. דוד שירת כקצין במשטרת ישראל במשך 33 שנים. בשנים האחרונות אימן קבוצות של המשטרה בתור תחביב. עם סיום השירות החליט לקחת את תחום האימון באופן יסודי וסיים קורס מדריכי ריצות ארוכות וקורס מאמנים במכון וינגייט. היום הוא מאמן במשרה מלאה. במהלך השנים אימן את אורנה בלאו, רצה שבולטת בהישגיה שנים רבות. "לדעתי לאורנה יש את סגנון הריצה הכי יפה בין הרצות כיום בארץ".

כיום זוארץ נהנה מהקריירה השנייה שלו: "אני עושה דברים שאני אוהב, הכל מתוך כיף ואהבה לעיסוק ולאנשים. אני אוהב לעזור לאנשים להשתפר, לראות איך מתחילים מכלום ורצים מרתון. זה נותן המון כוח ומוטיבציה להמשיך". עקב השעות הרבות שמקדיש זוארץ לאימונים של אחרים יש לו פחות ופחות זמן לאימונים של עצמו. בעבר השתתף במירוצים רבים ואילו כעת הוא משתתף במירוצים בודדים. בעברו הרחוק הצליח להשיג בריצות של 10 ק"מ תוצאות שבין 33 ל-34 דק' ואת שיאו במרתון קבע במרתון טבריה מאוחר יותר, 3:09 שע' המכובד. "אני חושב שלא הגעתי למיצוי היכולות שלי כאתלט בעקבות חוסר נסיון ואימונים לא נכונים שעשיתי בצורה לא מקצועית. בגלל זה אני ממליץ היום לאנשים ללהתאמן במסגרת מקצועית כלשהי, רק כך אפשר להגיע לתוצאות בלי להיפצע".

בין הקבוצות שמאמן זוארץ בולטות קבוצות הילדים של מכבי תל אביב בטריאתלון. על אימון ילדים הוא אומר: "כיף לראות אותם נהנים ומשתפרים מאימון לאימון. אם הם מרגישים טעם של עוד בסוף האימון זה טוב. העיסוק בשלושה תחומים מעצב להם את האישיות והתחרות מקנה להם משמעות. הילדים מגיעים ממקומות מרוחקים ולמרות זאת, הם מגיעים בזמן. בין בני הנוער שמתאמנים אצל זוארץ ניתן לציין את רוני טנא, שמתבלטת בגילאי 13-14, רון לוינסון בן ה-16 ועומר בהט בגילאי 13-14.

דוד מרכז כיום את הליגה למקומות עבודה. בשנת 2009 זוארץ יחד עם ראשי קבוצות ממקומות עבודה, פנו למנכ"ל הפועל יורם אורנשטיין בבקשה להקים ליגה לריצה במקומות עבודה.הוא מצידו, נתן גיבוי ומאד התלהב מהרעיון. הליגה יצאה לדרך עם כ- 10 קבוצות וכיום היא מונה 15 קבוצות. בין הקבוצות הגדולות ניתן למנות את: משטרת ישראל, שרות בתי הסוהר, משרד הביטחון, חברת חשמל, משרד החוץ וכן קבוצות קטנות יותר כמו: בנק מרכנתיל, בנק בינלאומי ועוד.

שיטת הליגה פועלת באופן הבא: הקבוצות מתחרות במירוצים קיימים, כל קבוצה חייבת מינימום של ארבעה רצים בכל מרוץ כדי להיכנס לדרוג ולקבל ניקוד. השנה השתתפו הקבוצות בלא פחות מעשרה מירוצים כמו חצי מרתון עמק המעיינות, מרתון טבריה, מרתון ירושלים, מרתון תל אביב ומירוץ אייל. שלושת הרצים הראשונים זוכים בפרסים וכן בפרסים קבוצתיים לקבוצות המצטיינות. "מטרת הליגה היא לעודד פעילות גופנית במקומות העבודה דרך יצירת התחרות. מבחינה בריאותית זה יכול לתרום המון לעובדים", אומר זוארץ. אף על פי שהליגה למקומות עבודה תפסה תאוצה והרבה קבוצות הצטרפו לאחרונה זוארץ הציב לעצמו מטרות לעתיד: "הייתי רוצה להגיע למצב שלכל קבוצה בליגה יהיה מאמן מטעם הליגה, התמקצעות במסגרת הריצה, השתתפות ביותר מירוצים בעתיד והכי חשוב, שהמתאמנים יפתחו אורח חיים בריא".

ב-9.6 יתקיים מירוץ סיום העונה של הליגה שיצא מאצטדיון הדר יוסף, המרוץ יאורגן ע"י ריל טיימינג וייערך בשעות הערב. בחודש אוקטובר יתקיים אירוע הדגל שלו מצפות הקבוצות כבכל שנה, הספורטיאדה הנערכת באילת.

דילוג לתוכן