סקירת מרוץ גבעת שמואל ה- 13, 19.5.23

23.5.23

מאת : חן סנטר

בפעם ה- 13 הוזנק מרוץ גבעת שמואל האיכותי עם מגוון מקצים המתאימים לכל המשפחה עם מקצים תחרותיים של 10 ק"מ ו- 5 ק"מ וכן מקצים של 2 ק"מ ו 300 מטר אפרוחים עממיים.

ההפקה שמאחורי הקלעים
כאשר ריל טיימינג מבטיחים אירוע עם הפקה ברמה גבוהה, אפשר לסמוך עליהם שכך זה יהיה. למרוץ נרשמו למעלה מ- 1,500 רצים מכל הגילאים.
מתנ"ס גבעת שמואל יחד עם ריל טיימינג ובשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן הרימו אירוע מקצועי, מושקע עם מתחם אקספו מהמם שכלל מותגים מובילים כמו EXTREME, חברת VN שמשווקת ביגוד איכותי ונעלי ריצה, We active שמוכרת ציוד ספורט ואקסטרים שמקפידים על איכות גבוהה.
המתנ"ס פינק והעניק לנרשמים 8 אימוני הכנה למתחילים ולמתקדמים ללא כל עלות, עם צוות מאמני הריצה המקצועיים של משה פרץ.

 

ההטבות
למשתתפי המרוץ בכלל ולמנצחים במקומות הכלליים הפכו את המרוץ לנחשק, כמו בכל שנה, מושקע, ומכובד ביותר. החל מפרסים כספיים למקומות הכלליים, אימוני הכנה חינם, מדליה וחולצה לכל משתתף וכיבוד מפנק כיד המלך שלא רואים במרוצים אחרים.
מתנ"ס גבעת שמואל פינק את תושבי הגבעה בפרסים מכובדים למקומות הראשונים הכללים בכל מקצה.
בנוסף מלגה בסך 500 שח הוענקה לרץ הזוכה במקום השני מקצה 10 ק"מ עד גיל 19 ולרצה הזוכה במקום השני מקצה 10 ק"מ עד גיל 19, תרומת משפחת ורד לזכרו של ראש המשפחה רון ורד ז"ל, אוהב ספורט והשתתף במרוצי גבעת שמואל בקביעות.

המרוץ כבכול שנה מוכר כבעל "תו איגוד" של איגוד האתלטיקה ואי לכך הוא זוכה להכרה רשמית בתוצאותיו. נותני החסות למרוץ כללו את אוניברסיטת בר אילן, חברת "שפיר" הנדסה, ייזום ותעשיות שגם הייתה לה נציגות מכובדת של רצים שלקחו חלק במרוץ, הולמס פלייס שפינקה את המקומות הראשונים תושבי הגבעה במנוי שנתי!! בהחלט שווה.
בנוסף המרוץ נכלל במרוצי הליגה למקומות עבודה של הפועל ואכן הייתה נציגות מרשימה של קבוצות הליגה, ביניהם שרות בתי הסוהר, רשות שדות התעופה, משטרת ישראל, בזק, חברת חשמל, תעשייה אווירית, ועוד.

בוקר המרוץ
בבוקר המרוץ אני מתארגנת ב"נוהל מרוץ" כשהכל מוכן כבר מיום לפני. הנסיעה לגבעת שמואל אינה ארוכה בשעת בוקר מוקדמת. מתארגנת להגיע לפחות שעה לפני, כאשר הזינוקים מוקדמים מ 06:30, תענוג, מה שנותן לרצים את האפשרות ליהנות ממזג אוויר נפלא שגם ליווה את כל האירוע.
נקודת ההתכנסות היא בתיכון גבעת שמואל, חנייה יש בשפע גם ליד בית הספר וגם בשכונות מסביב. אוספת את מספר החזה שלי ומתארגנת לחימום מהנה על חלק ממה שנקבע כמסלול המרוץ. אתר האינטרנט של המרוץ מכיל את כל המידע הדרוש, מוסבר ומודגש, החל מנקודת כינוס, חניות, מפות המסלולים. בנוסף קיבלו הרצים הודעה לנייד עם מספר החזה שלהם מה שמאפשר להגיע לעמדות החלוקה ולקבל אותו כמעט ללא המתנה.
חלוקת הערכות המוקדמת שהתפרסה על יומיים הייתה חכמה מאוד ונחוצה. לא ראיתי שהיה לחץ בבוקר המרוץ על עמדת החלוקה.
הזינוקים בזמן מתוקתקים. בשורות הראשונות טובי הרצים שלנו במקצה ה- 10 וה- 5 ק"מ שהעניקו למרוץ עומק תחרותי בהחלט שווה.

גם ראש העיר, יוסי ברודני (בטורקיז), לקח חלק בריצה

 

המסלולים של גבעת שמואל 
עמדת הזינוק בכביש שבין המכינה לתיכון גבעת שמואל, משם ימינה בז'בוטינסקי רצים לכיכר ישראל שמאל לז'בוטינסקי  עד הרב הרצוג. ברב הרצוג יוטרן לז'בוטינסקי, כיכר ישראל ימינה לז'בוטנסקי, ימינה למקס ואנה ווב. כניסה לאוניברסיטה שער ספורט עד אולם הספורט (כבכל שנה) וחזרה לכיוון היציאה. יציאה מהאוניברסיטה שמאלה במקס ואנה ווב.
בשלב הזה רצי מקצה ה- 5 ממשיכים ישר לנקודת הזינוק ומסיימים. רצי ה- 10 ק"מ ממשיכים ימינה בז'בוטנסקי, שמאלה בכביש 471, משם שמאלה ברבין עד בערך עץ השקמה. מעץ השקמה חוזרים באותה דרך (רבין וכן 471) והסיום באותו הרחוב  שבין המכינה לתיכון.

בנוסף למקצים התחרותיים התקיימו מקצה 2 ק"מ עממי שכלל כ- 600 משתתפים ומקצה ה- 300 מטר אפרוחים שבו השתתפו כ- 100 רצים.
המנצח הכללי במקצה ה 10 ק"מ בגברים הוא איימרו עלמיה, הרץ האלוף שמחזיק בכמה תארים ושיאים (עם שיא אישי מדהים של 28:36 דק' ב- 10 ק"מ והתוצאה השלישית בטיבה בכל הזמנים). בגבעת שמואל סיים את המסלול בזמן מדהים של 30:05 דק' והעמיד שיא מסלול חדש.
המנצחת הכללית בנשים במקצה ה 10 ק"מ הינה אופיר פורר הדר, מקבוצת מכבי ת"א, עם זמן של 35:31 דק'. לפני כחודש בלבד, הוכתרה אופיר כאלופת ישראל בשני מקצים, 10 ק"מ,  ו 5 ק"מ אותם חצתה בזמנים 35:29.63 דק' ו- 16:59.93 דק'.

10 ק"מ
מנצחים:
1.    איימרו עלמיה 30:05:01 ( אורן השרון כפר סבא)
2.    ארבל אביב 35:26:04 (רצים בעבודה)
3.    דניאל טל 36:14:36 (אס"א טכניון)
מנצחות:
1.    אופיר פורר הדר 35:31:23 (מכבי ת"א)
2.    ברקמן נועה 36:39:17 (רצי רמת השרון)
3.    ביקאה מינטמאר 38:46:88

מנצח מקצה 10 ק"מ עם 30:05 דק' מדהים, איימרו עלמיה

 

מנצחת מקצה 10 ק"מ, הדר אופיר פורר

5 ק"מ
מנצחים:
1.    פוגלמן זוהר 16:37.74 (אתלטי הקרן)
2.    מוקדי רותם 16:43.87
3.    עשור דוד 18:21.94 (טוב לרוץ בעד ארצנו)
מנצחות:
1.    Dettwiler Emma 20:17.29 (STADE GANVE)
2.    מלול יעל 21:35.21 (הרץ הבודד)
3.    דבורקין דני 22:41.23 (מועדון ארוחת הבוקר)

נהניתי במרוץ וגם חזרתי הביתה עם גביע ועם תחושה טובה. אם חיפשתם מרוץ מושקע עם תו איגוד האתלטיקה, שנכלל בליגת הפועל למקומות עבודה, עם הפנינג ועמדת אקספו מרשימה, תנעצו את המרוץ הזה בלוח שלכם. צוות ריל טיימינג, כל הכבוד על הפקה מרשימה של עוד מרוץ שכדאי להכיר ולהשתתף. כיף שיש הפקה כזו שדואגת לרצים והרצות לכל פרט שיהיה מתוכנן ומוקפד באופן מושלם.

 כותבת הסקירה, חן סנטר, על הפודיום במקום ה- 2

בהזדמנות זו אנו מזמינים אתכם לקחת חלק במרוץ סיום עונת 2022-2023 לליגת 'רצים בעבודה' למרחק 5 ק"מ בפארק הרצליה! המרוץ פתוח לכל הרצים באשר הם.

היתרונות: המרוץ נושא את תו האיגוד מטעם איגוד האתלטיקה! מסלול שטוח ומהיר+ תוצאות רשמיות= הזדמנות מעולה להישג אישי ב- 5 ק"מ!

"מה אני מקבל בתמורה לכספי?"
בין היתר: גביעים רבים (לא מדליות!) בקטגוריות, מדידת זמנים מקצועית עם זמן אישי ושבבים חד פעמיים, כיבוד כמיטב המסורת, מים, תשלום רב עבור תו האיגוד, תשלום למערך הרפואי, שילוט המסלול, כל עבודת ההכנה הרבה- במשרד ובשטח, כל ההפקה/ עבודה הרבה שביום האירוע, תשלום לעובדים, הגברה, צילום הרצים בסטילס, צילום הרצים בוידאו, עריכת סרטון וידאו כולל רחפן.
זהו מרוץ עם נשמה  מתוכנן עד לפרטים הקטנים כדי לאפשר לרצים לסיים את העונה עם חיוך.

 

דילוג לתוכן