050-7330104 liga.hapoel@gmail.com

שחושבים על טבריה, הדבר הראשון שעולה לראש הוא כמובן הכנרת (ואולי על ישו)…

שחושבים על טבריה, הדבר הראשון שעולה לראש הוא כמובן הכנרת (ואולי על ישו). אך ביום שישי ה- 10.1.2014 התקיים מרתון טבריה בפעם ה- 37, עם שיא נרשמים של קרוב ל- 2000 משתתפים במקצה המרתון (כ- 1700 סיימו). נתון מרשים נוסף במרתון זה, הוא העובדה שלא פחות מ- 70 ישראלים ירדו מזמן של 3 שעות. זו אולי כמות הרצים הרבה ביותר שירדה אי פעם במרתון בישראל מגבול 3 השעות. מעבר לכמות השיא של המשתתפים, מדובר בעומק רב בקרב הרצים.

כל העיר לבשה חג לקראת המרתון: עם הגיעך לעיר אפשר היה לראות את כל השלטים המפרסמים את בואו של המרתון, שלטי קילומטרים והכוונה וכשמתקרבים למלון המארח רואים יותר ויותר אנשים "תמימים", אשר עין בלתי מזויינת לא תוכל לראות שמדובר ברצים (שעוני היד, הכיתוב על החולצות, התיקים שלהם ועוד).

ביום חמישי (9.1) בערב, התקיים ערב הפסטה המסורתי. פסטות, נודלס, אורז, ירקות ולחמים היו רק חלק ממה שהוגש בערב מפנק זה. ערב הפסטה פוצל ל- 2 חדרים על מנת לאפשר לרצים להתרווח ולא להידחק בחדר אחד. חלוקת הערכות השנה הועברה למלון הסמוך ועימה גם דוכני המכירה, וזאת במטרה לרווח את ההצפיפות האופיינית בערב זה.

קבוצת משרד הביטחון בערב הפסטה

קבוצת משרד הביטחון בערב הפסטה

IMG_0746

קבוצת רשות שדות התעופה לקראת הזינוק

IMG_0015

קבוצת רפאל בבוקר המרוץ

קבוצת רפאל בבוקר המרוץ

בבוקר המרוץ על קו הזינוק התייצבו כל הרצים הבכירים הישראליים: זוהר זמירו, וובה בריהון, ממו אסרט ועוד רבים וטובים. דבר שצרם לראות בזינוק ובמסלול ( כמו גם בכל המרוצים האחרים) הוא רצים פיראטים (רצים ללא מספר חזה) וכן רוכבי אופניים בלתי מורשים – למרות שהתקנון אוסר זאת.

המרוץ יצא בעיכוב של מס' דקות במזג אוויר קריר ומעולה למרתון, רק שהוא לווה ברוחות שפקדו את הרצים לאורך כל החצי הראשון של הריצה (עד עין גב). מי שלא רץ בקבוצה, נאלץ היה להילחם ברוחות ובוודאי הפסיד זמן יקר. בדרך חזור הרוחות פחות הפריעו- למזלם הרבה של הרצים.

IMG_0483 IMG_0403

היה מחזה מרהיב לראות את שובל הרצים הרבים בהלוך ואת פריסת הרצים בחזור על פני כל הקילומטרים הרבים. ביניהם רצים ורצות מכל הגילאים ובכל הצורות.

מאז שנת 2011, קבוצת שרות בתי הסוהר (בהנהלתו של בני נוה) מעמידה לרשות רצי המרתון תחנת רענון (הכוללת תפוזים, בננות ותמרים).

תחנת הרענון של קבוצת שב"ס (התמונה באדיבות איגוד האתלטיקה)

רצים מכל הסוגים במרתון

אזור הגמר היה סגור הרמטית, במטרה לאפשר סדר וקבלת רצים נאותה באזור זה. חולקו בננות בשפע וכן שקיות ניילון לכיסוי הגוף למניעת התקררות. כמדי שנה עיסויים מטעם מכללת "רידמן" הוענקו לרצים כמדי שנה במלון המארח, בסמוך לאזור הגמר.

בני מלניצקי (רשות שדות התעופה) לאחר סיום המרוץ (שחר פרנצס מפריגו ברקע)

בני מלניצקי (רשות שדות התעופה) לאחר סיום המרוץ (שחר פרנצס מפריגו ברקע)

משה צברי (משטרת ישראל) לקראת קו הסיום

משה צברי (משטרת ישראל) לקראת קו הסיום

רץ ראוי לציון במסגרת הליגה הוא ניתאי שטיין (קבוצת רפאל) שקבע תוצאה פנומנלית של 02:38:26 שע'. זוהי הפעם הראשונה שניתאי משתתף במרתון טבריה. במרתון ברלין ניתאי קבע תוצאה של 02:29:36 שע'.

IMG_5683 IMG_5570 IMG_5569 IMG_5693

מנצחי ליגה

גברים:

למקום הראשון הגיע כאמור ניתאי שטיין מקבוצת רפאל בזמן של 02:38:26 שע'.

למקום השני הגיע יוג'ין גינזבורג מקבוצת בנק הפועלים בזמן של 02:55:45 שע'.

למקום השלישי הגיע בני מלניצקי, רכז קבוצת רשות שדות התעופה, בזמן יפהפה של 02:56:28 שע. דבר שמעצים את ההישג של בני הוא גילו (56).

ראוי לציון גם אבי אדטו, רכז קבוצת רפאל, שהגיע שניות בודדות לאחר בני, בזמן של 02:56:39 שע'. גם אצל אבי אפשר לראות שיפור בכל מרתון, ובקצב הזה לא יעבור זמן רב עד לירידה מזמן של 02:50 שע'.

* ראוי לציון גם יוסי יוחאי מקבוצת הבינלאומי, שקבע תוצאת SUB3 של 02:58:09 שע'.

IMG_5704

נשים:

למקום הראשון הגיעה לילך פורת שריון (מובילת הליגה בקטגוריית נשים כללי ונשים בגילאי 40-49) מקבוצת בנק הפועלים בזמן של 03:45:26 שע'.

למקום השני הגיעה ליאת רוטנברג מקבוצת משטרת ישראל בזמן של 03:50:09 שע'.

למקום השלישי הגיעה סמדר עשת מקבוצת הסתדרות המורים חיפה בזמן של 03:59:46 שע'.

ניתן לראות שיפור ניכר בקבוצת בנק הפועלים, שמעמידים בדרך קבע לפחות שני פודיומיסטים בכל מרוץ.

IMG_5697

ברכות לכל המשתתפים ולכל מי שלקח חלק במרוץ!

נתראה במרוץ הליגה הבא – מרוץ ברוקס מרתוניה (31.1).