מרוץ פתיחת עונה 2022

 

סקירה מרוץ פתיחת העונה ליגה רצים בעבודה ע"ש אמוץ גרינברג 2022

בשישי האחרון התקיים בפארק הרצליה מרוץ פתיחת העונה, המרוץ נושא את תו האיגוד מטעם איגוד האתלטיקה! מדובר במסלול שטוח ומהיר. רצים.ות מהשורה הראשונה מגיעים אליו גם בשביל לקבל ניקוד כחלק מחברותם בליגה למקומות עבודה וגם כחלק מחברות באיגוד האתלטיקה. העובדה שהמסלול מהיר, שטוח, מדוד ומוכר עם תו תקן של האיגוד מאפשר שהתוצאות תהיינה רשמיות, ועל כן זוהי הזדמנות מעולה להישג אישי!

חזון הליגה: לקדם את הריצה כספורט עממי בקרב עובדים במקומות עבודה תוך כדי קידום בריאות העובדים, עידוד תחרותיות בתוך ובין הקבוצות ושמירה על רוח ספורטיבית.

ליגת רצים בעבודה הוקמה בשנת 2009 על-ידי מרכז הפועל, הליגה נוטלת חלק במגוון המרוצים המתקיימים ברחבי הארץ. בשנת 2015 הוקמה העמותה שנקראת הפועל "רצים בעבודה". העמותה רשומה כאגודה באיגוד האתלטיקה .

רכז הליגה מארגן מרוצים מיוחדים לפתיחה ולסיום העונה וכן השתתפות בספורטיאדה שהיא גולת הכותרת של הליגה למקומות עבודה.

לאורך השנים הליגה התרחבה והתמקצעה וכיום הליגה מונה 48 קבוצות ו 900 רצים ורצות ממקומות עבודה שונים .

.

כמדי שנה בחודש ספטמבר, מתקיים מרוץ פתיחת עונת 2021-2022 לליגת 'רצים בעבודה' למרחק 5 ק"מ בפארק הרצליה. המרוץ לזכרו של אמוץ גרינברג, קצין מבצעים מחטיבת השריון 188, שנפל במבצע "צוק איתן". פרט לרצי הליגה למקומות עבודה, המרוץ פתוח לכל הרצים באשר הם.

אמוץ נולד ביום כ"ד בתשרי תשכ"ט (16.10.1968)  בקיבוץ יטבתה שבדרום הארץ. גרינברג, שנולד וגדל בקיבוץ יטבתה הותיר אחריו הורים, שלושה אחים, אשה ושלושה ילדים. אמוץ נפל בקרב במבצע "צוק איתן" ביום כ"א בתמוז תשע"ד  (19.7.2014), שישה ימים אחרי שגויס למילואים בחטיבת שריון 188 שנשלחה להשתתף בלחימה.

אמוץ, בן ארבעים ושש בנפלו, הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין בנווה הדר, הוד השרון. בנופלו, אמוץ הועלה לדרגת סגן-אלוף. אמוץ היה עו"ד וחוקר בכיר ברשות לניירות ערך, וכן חבר בקבוצת הריצה של הרשות לניירות ערך.

כל שנה מופק המרוץ ע"י חברת ההפקה ריל טיימינג real timing שעורכת גם את ארגון וחלוקת הערכות וגם את מדידת הזמנים המקצועית. זהו מרוץ שמופק ונערך מכל הלב ומאפשר לקהילת הרצים והרצות לפתוח את העונה בחיוך רחב.

 

מרוצי הליגה מתקיימים פעמיים בשנה: מרוץ פתיחת העונה אשר מתקיים בחודש ספטמבר ומרוץ סיום העונה בחודש יוני. מדובר במרוצים למרחק מדוד ע"י איגוד האתלטיקה עם תו תקן ובד"כ יש במרוצים האלו סביב ה 400 רצים. היום במרוץ פתיחת העונה נרשמו והשתתפו כמות שיא של מעל 600 רצים. קבוצה של בערך 50 רצים שייכים לקבוצת רצי הרשות לניירות ערך והם אלו שנתנו גם חסות למרוץ.

 

מרוצי פתיחת וסיום העונה מופקים ע"י חברת Real timing  בניהולם של דרור ודובב מזור. חברת ריל טיימינג הינה חברת הפקת מרוצים כבר קרוב ל 20 שנה, מפיקה מזה מספר שנים את מרוצי פתיחת וסיום העונה של הליגה למקומות עבודה. למעשה מרוצי הליגה החלו ב 2012 ולאורך כל השנה קיים שיתוף פעולה מאוד פורה בין ריל טיימינג לבין הליגה למקומות עבודה.

לדברי דובב, זהו מרוץ בוטיק ויש לכך כמה סיבות:

מדובר במסלול מהיר של 5 ק"מ , מסלול שהוא בין המהירים בארץ והוא בעל תו תקן של איגוד האתלטיקה היות והוא נמדד ע"י מודד רשמי מטעם האיגוד. בדרך כלל רצים מן השורה הראשונה באים להשתתף בו על מנת לקבוע שיאים אישיים. קרוב ל 100 רצים ירדו מ 20 דקות. הרבה רצים ורצות קובעים כאן שיאים אישיים. כיבוד מפנק לרווחת המשתתפים, אווירה נעימה אנשים טובים, דוכנים של חברות למכירה של ציוד ספורט. המרוץ הוא כייפי ומומלץ מאוד.

המרוץ מתאפיין בהשתתפותן של קבוצות רצים רבות, בכל מיני גדלים וברמות שונות. 3 הקבוצות הגדולות ביותר שהשתתפו היום במרוץ:

ארגון עובדי צה"ל עם קרוב ל 50 רצים, משטרת ישראל עם קרוב ל 50 רצים, ושב"ס שמספר המשתתפים מטעמם גם כן נע בין 30-50 רצים. הנוכחות של הקבוצות הללו מרשימה לא רק במרוץ פתיחת העונה, אלא בכלל ביתר אירועי הריצה המתקיימים לאורך העונה. כיום במרוץ מעל 100 מהרצים שייכים ל 3 הקבוצות האלו. קבוצת התעשייה האווירית גם לה נוכחות מרשימה , וקבוצת Spirit של חי פרחי שהיא רשומה באגודת הפועל רצים בעבודה וגם לה נוכחות מרשימה היום ובכלל. קבוצת רצי אייל שי כיכבה היום במקומות הראשונים השנה.

פודיום מנצחים כללי

גברים

גיזאצ'ו פאנטה 16:24 , רצי בנק לאומי

יובל איילון 16:33, מועדון ארוחת הבוקר

ברהן בלטה 16:37, שרות בתי הסוהר ליגה

נשים

שלי אטש 18:25, רצי גולדמן

הילה כהן 19:49, רצי אל על

ליאורה קורן 19:51, בית חולים הדסה

 

סה"כ רצו במרוץ 441 גברים ו 124 נשים. בנוסף למנצחים הכלליים היו במרוץ גביעים לפי קטגוריות גיל. סה"כ רצו במרוץ השנה 565 רצים.

כתבה וערכה : חן סנטר רצה בנבחרת ארגון עובדי עיריית תל אביב יפו

לינק: ליגה רצים בעבודה

ריל טיימינג https://www.realtiming.co.il/

 

דילוג לתוכן